Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / OljemÃ¥lning 3854437



*

nr 385 4437


Erik Lo Ohlqvist

(1914-2004), Sverige


Oljemålning , Eric Lo Ohlqvist (1914-2004), Fiskeläge, 44 x 64


Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.

Följerätt

Ja

Utrop:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 november 2005
kl 16:00:00



  • Konstnär/Designer

Erik Lo Ohlqvist

Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.

Läs mer om Erik Lo Ohlqvist
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar eric lo ohlqvist fiskebåtar fiskeläge hamn marin motiv med vatten olja oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
  • 8285 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:51
  • 8077 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:20
  • 8076 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:22
  • 8083 OljemÃ¥lning
    Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:12
  • 1023 OljemÃ¥lning
    David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:06
  • 8030 OljemÃ¥lning
    Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:45




Ladda ner broschyr