KONST / Oljemålningar / Oljemålning 3854437
*
nr 385 4437
Erik Lo Ohlqvist
(1914-2004), Sverige
Oljemålning , Eric Lo Ohlqvist (1914-2004), Fiskeläge, 44 x 64
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 november 2005
kl 16:00:00
- Konstnär/Designer
Erik Lo Ohlqvist
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
Läs mer om Erik Lo Ohlqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar eric lo ohlqvist fiskebåtar fiskeläge hamn marin motiv med vatten olja oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Erik Lo Ohlqvist
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
Läs mer om Erik Lo Ohlqvist
nr 385 4437
Erik Lo Ohlqvist
(1914-2004), Sverige
Oljemålning , Eric Lo Ohlqvist (1914-2004), Fiskeläge, 44 x 64
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 november 2005 |
- Konstnär/Designer
Erik Lo Ohlqvist
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.Läs mer om Erik Lo Ohlqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar eric lo ohlqvist fiskebåtar fiskeläge hamn marin motiv med vatten olja oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



